Koordinaten 2288

Hochgeladen 10. Juni 2018

Aufgezeichnet Juni 2018

-
-
1.058 m
371 m
0
5,4
11
21,53 km

angezeigt 437 Mal, heruntergeladen 1 Mal

bei Hejnice, Liberecký (Czechia)

Z Hejnic po červené turistické značce ostrý výstup o 400 metrů na Ořešník, pak již pohodová cesta stále po červené k vodopádu Velký Štolpich, pak na hřeben k nejvyššímu bodu trasy Holubník (1 071 m) a stále po červené až na Kristiánov. Odsud po žluté k hrázi vodní nádrže Josefův důl, přes hřeben po neznačené cestě do Hrabětic a sestup po modré do Janova. Po cestě je jediná možnost občasného občerstvení v bývalé osadě Kristiánov.
Aussichtspunkt

Divá Máří (762 m)

Divá Máří (762 m) je nejen krásná vyhlídka na Ořešník (800 m) a Hejnice, ale i oblíbená horolezecká lokalita.
Gipfel

Holubník 1 070 m)

Na vrcholu Holubníku je asi 10 metrů vysoká skála s kruhovým rozhledem. Na vrcholek vede snadná odbočka z červené značky, pár mís je jištěno řetězem.
Gipfel

Ořešník (800 m)

Ořešník je významný vrchol Smědavské hornatiny. Vede na něj odbočka z červené značky, vrcholová partie je jištěná železnými skobami a řetězy, výstup je snadný.
Museum

Památník sklářství v Jizerských horách

Památník sklářství v Jizerských horách dnes funguje i jako občasné občerstvení - nealko, pivo, párky a sladké tyčinky.
Gipfel

Ptačí kupy (1 013 m)

Ptačí kupy jsou předvrcholem Holubníku. Na vrchol vede krátká odbočka z červené značky, jištěná krátkým řetězem. Z vrcholku je skoro kruhový výhled.
Foto

Vodopád Velký (nabo také Černý) Štolpich

Vodopád Velký (nebo také Černý) Štolpich se nachází na Sloupském potoce na severním svahu Jizerských hor. Ve skutečnosti se nejedná o jeden vodopád, ale soustavu vodopádů, které na zhruba 70 metrech překonávají skalní stěnu vysokou přes 30 metrů. Na celkovém pohledu je dobře vidět jednotlivé stupně při vyšším stavu vody.

Kommentare

    Du kannst oder diesen Trail