Aktivität

Grenspark Kalmthoutse Heide. Wandelpad 'Vlinder'

Herunterladen

Fotos der Route

Foto vonGrenspark Kalmthoutse Heide. Wandelpad 'Vlinder' Foto vonGrenspark Kalmthoutse Heide. Wandelpad 'Vlinder' Foto vonGrenspark Kalmthoutse Heide. Wandelpad 'Vlinder'

Autor

Routenstatistiken

Entfernung
2,66 km
Höhengewinn
7 m
Schwierigkeitsgrad
Leicht
Höhenverlust
7 m
Max. Höhe
69 m
TrailRank 
26
Min. Höhe
23 m
Trail Typ
Rundkurs
Zeit in Bewegung
32 Minuten
Zeit
43 Minuten
Koordinaten
460
Hochgeladen
23. August 2022
Aufgezeichnet
August 2022
Klatsche als Erster
Teilen

bei Kijkuit, Flanders (Belgique)

angezeigt 119 Mal, heruntergeladen 0 Mal

Fotos der Route

Foto vonGrenspark Kalmthoutse Heide. Wandelpad 'Vlinder' Foto vonGrenspark Kalmthoutse Heide. Wandelpad 'Vlinder' Foto vonGrenspark Kalmthoutse Heide. Wandelpad 'Vlinder'

Beschreibung der Reiseroute

Binnen het Grenspark Kalmthoutse Heide is dit de enige route doorheen de Withoefse heide. Die dankt haar naam aan de oude pachthoeve van de Witheren, de kloosterlingen van de abdij van Tongerlo. Eerst heette alleen de pachthoeve "Withoef", nadien kreeg het hele buurtschap die naam.
Doorheen het heide- en bosgebied van de Withoefse heide kronkelt de wandelroute "Vlinder". Het pad is uniek omdat het speciaal ingericht werd voor mensen met een visuele beperking. Het wordt extra goed onderhouden op mogelijke hindernissen en het wordt afgebakend met liggende boomstammetjes. Het is ook perfect geschikt om te doen met kinderen. Voor hen is er trouwens een vraag- en doeboekje dat de naam "Blije Bijenpad" meekreeg. Het is gratis af te halen bij Visit Kalmthout aan ons vertrekpunt. Het parcours loopt dan in de tegengestelde richting zoals wij het bij deze aan u voorstellen.
Er is horeca aan het begin- en eindpunt van de route.

Wegpunkte

PiktogrammParkplatz Höhe 70 m
Foto vonVertrek- en eindpunt Foto vonVertrek- en eindpunt

Vertrek- en eindpunt

Voor deze wandeling vertrekken we aan de ingang van het Grenspark, poort "De Vroente". Wegens verbouwingen is het daar wat anders dan voorheen, maar het toeristische infokantoor is er nog steeds. Er is een ruime (gratis) parking vlakbij. Horeca trouwens ook. Voor de GPS: Putsesteenweg Kalmthout aan het kruispunt met de Heibloemlaan. Coördinaten: N51.3768, E004.4488. Voor de wandeling zelf stappen we over het grindpad in de richting weg van de drukke Putsesteenweg. Het staat duidelijk aangegeven.

PiktogrammFoto Höhe 55 m
Foto vonBijzondere markeringen Foto vonBijzondere markeringen

Bijzondere markeringen

Bijzondere markeringen en afbakening voor mensen met een visuele beperking.

PiktogrammSee Höhe 57 m
Foto vonHeidevennetje

Heidevennetje

De schoonheid van dit heidevennetje wordt bepaald door de hoeveelheid water.

PiktogrammFlora Höhe 60 m
Foto vonKleurende heide

Kleurende heide

Van half augustus tot half september kleurt de heide paars.

PiktogrammFlora Höhe 39 m
Foto vonKleurende heide

Kleurende heide

Van half augustus tot half september kleurt de heide paars.

PiktogrammRisiko Höhe 47 m
Foto vonOok fietspad !

Ook fietspad !

Op de semi-verharde weg rijden ook fietsers. Opletten dus.

PiktogrammDenkmal Höhe 43 m
Foto vonDe bekendste Kalmthoutenaren groeten u

De bekendste Kalmthoutenaren groeten u

De bekendste Kalmthoutenaren - de striphelden Suske en Wiske - nodigen u uit om een volgende keer de "striproute" te fietsen.

Kommentare

    Du kannst oder diesen Trail